poniedziałek, 15 października 2012

Daisy

Daisy, lala o której dzisiaj piszę, trafiła do mnie za sprawą mojej mamy. Właściwie poznaję dopiero świat lalek, więc oczywiście nie miałam zielonego pojęcia o jej istnieniu. Ale jak już człowiek coś posiada to często zastanawia się co to i skąd to. :P
Laleczki produkowano od 1970 roku do 1983. Za pomysły na ubranka lalek odpowiadała znana brytyjska projektantka Mary Quant. 
Niestety moja Daisy nie miała już swoich ciuchów ani butów. Ktoś postanowił też okropnie obciąć jej włosy. Sygnowana jest Model Toys Ltd. Hong Kong.
Trzeba było zaopatrzyć biedulkę w jakąś sukienkę i buty. Na razie jeszcze nie miałam czasu ani weny, żeby jej coś uszyć. 
Ogromnie szkoda mi tych włosów, ale niestety nie da się z nimi nic już zrobić. Mówię na nią "Szczota", bo to co zostało z jej fryzury faktycznie wizualnie i dotykowo przypomina drucianą szczotkę. 


12 komentarzy:

 1. Bardzo ładna! Ma sympatyczne spojrzenie i ciepły uśmiech... A tan fryz to rozkłada ma łopatki, może by jej tak... ten teges perukę z gumką?... będzie miała 2 fryzury- domową i wyjściową

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może rzeczywiście spróbuję. Jak tylko znajdę włosy w jej rozmiarze. :P

   Usuń
 2. Możesz z niej zrobić niepokorną punkówę, albo próbować przylizać jej włosy przy pomocy wrzątku i dużej ilości żelu lub lakieru. No i zawsze zostaje reroot. Lalka bardzo ładna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś odważę się na reroot. :P

   Usuń
 3. hej
  śliczna lalka , ma bardzo miłą buzię

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakieś ciuchy by się przydały, to fakt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano by się przydały. :P Może Maggie uszyje? :P

   Usuń
 5. Można też jej sprawić jakiś kapelusik bądź czepeczek, który zakryje "fryzjerskie cięcie".
  Nawet pomimo zepsutej fryzury laleczka jest bardzo miła. Ciekawy jest jej zamyślony wyraz twarzy i ciekawe spojrzenie w bok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś będę musiała jej wymyślić, żeby nie wyglądała jak szczotka. :P

   Usuń
 6. Lalka ma przemiłą buźkę i nietypową fryzurkę (może ją jeszcze bardziej skróć). Dzięki temu będzie trochę unikatowa :)))
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń